Cvič po jídle,zhubneš jako blesk !!

21. ledna 2009 v 22:45 | ¿рŖíŋςєŞι†ã? |  Information For All
Cvičení po jídle pomáhá při hubnutí. Tvrdí to alespoň britští vědci, podle nichž tento postup zvyšuje v těle hladinu hormonů potlačujících chuť k jídlu.Díky těmto hormonům se prý aktivní lidé cítí po cvičení méně hladoví, což jim pomůže přečkat dobu před dalším jídlem, píše britský server BBC News. A i když si sportovci dopřejí větší porci, spořádají celkově méně kalorií, protože jich více spálí. Výsledky svého výzkumu zveřejnili experti ze Surreyské univerzity a Imperial College London v odborném časopise Journal of Endocrinology.
Ve výzkumu dostalo dvanáct dobrovolníků stejnou snídani. O hodinu později šlapala polovina z nich hodinu na rotopedu, zatímco druhá půlka jenom v klidu seděla. Obě poloviny pak hodinu nic nedělaly a pak mohly sníst jídla podle libosti.
Dobrovolníci, kteří cvičili, spálili podle očekávání více kalorií než ti, kteří jen seděli - poměr byl 492 ku 197 kaloriím. Po dalším jídle toho "sportovci" snědli více - 913 kalorií v porovnání se 762 kaloriemi u sedících. Když ale vědci vzali v úvahu počet kalorií spálených během cvičení, přijali aktivní lidé celkově méně kalorií (421) v porovnání se sedícími (565).
Během cvičení a hned po něm se aktivní skupině navíc zvýšila hladina hormonů v těle, které mozku sdělují, že je žaludek plný. Dobrovolníci navíc hlásili, že se cítili být během této doby méně hladoví.
"Dříve byly obavy z toho, že i když lidé během výkonu spotřebovávají energii, jedí po něm stejně více než obvykle, což by bránilo případnému váhovému úbytku. Náš výzkum ale ukazuje, že cvičení může změnit chuť lidí k jídlu a pomoci jim ke zhubnutí nebo zabránit tloustnutí," řekla BBC News badatelka Denise Robertsonová.
Podle Iana Campbella, šéflékaře organizace Weight Concern, je zmiňovaný výzkum velmi zajímavý. "Ukazuje, že i když lidé přijmou celkově více kalorií, je konečným výsledkem díky cvičení nižší energetický příjem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kotynka tvoje sbnko<3 kotynka tvoje sbnko<3 | Web | 22. ledna 2009 v 10:21 | Reagovat

mnoo tak ja necviicim vubecxD

2 (b)BbE (b)BbE | Web | 22. ledna 2009 v 12:27 | Reagovat

jo je to pravda... já třeba ldyž si zacvičím tak taky nemám hlad přestože jsem ho předtim třeba měla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama